siebmeyer


Firma SIEB & MEYER jest producentem przetwornic częstotliwości o maksymalnej mocy 250 kVA, a maksymalne obroty sterowane przez przetwornice częstotliwości wynoszą 500000 1/min.. W ofercie naszego partnera handlowego są przetwornice częstotliwości SD2S stosowane w szlifierkach oraz przetwornice częstotliwości FC72 stosowane w centrach obróbczych oraz frezarkach.

Przetwornica częstotliwości FC72

FrequencyConverterFC72Przetwornice częstotliwości FC72 są używane do wektorowego sterowania silnikami asynchronicznymi i synchronicznymi. Za pomocą tych przetwornic częstotliwości osiągane są obroty do 150000 1/min.. Sterowanie wektorowe zapewnia pełny moment obrotowy przy niskich obrotach i pozwala na ponowną magnetyzację silników synchronicznych. W obrabiarkach przetwornice częstotliwości FC72 osiągają pozycjonowanie o dokładności 0,007°, a bardzo precyzyjna orientacja podczas zmiany narzędzi pozwala na interpolacyjną pracę z osiami np. w operacjach gwintowania.

Model FC72 o zakresie mocy od 8 do 20 kVA ma wbudowany zasilacz i jest dostarczany jako urządzenie kompaktowe. Natomiast model FC72 o mocy od 30 kVA jest dostarczany z osobnym zasilaczem PS10 i może być wyposażony w pośredni obwód istniejącego napięcia zasilania. Przetwornice częstotliwości FC72 mogą mieć moc do 173 kVA, przy czym urządzenia powyżej mocy 100 kVA są chłodzone wodą. Przetwornica częstotliwości podłączona jest do sterownika maszyny za pomocą sieci PROFIBUS albo sygnału analogowego lub cyfrowego. Model FC72 umożliwia zdefiniowanie czterech zestawów danych, przez co kilka wrzecion może być obsługiwanych na jednej maszynie.

Przetwornica częstotliwości SD2S

pc1Przetwornica częstotliwości SD2S może sterować silnikami synchronicznymi i asynchronicznymi o obrotach do 480000 1/min.. W zależności od aplikacji , przetwornica częstotliwości może być wykonana z lub bez urządzenia kodującego tzw. enkodera. Model SD2S nie powoduje dużego nagrzewania silnika, a niskie temperatury silnika podczas pracy są podstawą do wysokojakościowej obróbki. Wbudowana funkcja w przetwornicy częstotliwości SD2S pozwala na pracę z urządzeniem GAP.