saackepws


Firma PWS idąc z duchem czasu oprócz dłutaków Fellowsa rozwinęła, przy współpracy z producentem obrabiarek firmą Pittler, również narzędzia do dużo szybszej obróbki uzębień niż w przypadku dłutowania lub frezowania obwiedniowego, tzw. dłutaki do Power Skivingu (z amerykańskiego Scuddingu).

Power Skiving jest to proces bardzo wydajnej i szybkiej obróbki uzębień specjalnymi dłutakami na dedykowanych maszynach lub centrach obróbkowych CNC z odpowiednim oprogramowaniem, np. DMG Mori, Okuma, Mazak, Pittler i inne.

W przypadku produkcji mało lub średnioseryjnej metoda ta daje ogromne oszczędności czasowe, w przypadku produkcji wielkoseryjnej i masowej jest to coraz częsta alternatywa dla przeciągania, pozwalająca wyeliminować proces szlifowania uzębień oraz umożliwiająca osiągnięcie 4 klasy dokładności wg DIN.

Kombinacja wysokiej prędkości skrawania ze zwiększoną prędkością obrotową stołu (nawet do 2000 obr/min) skutkuje skróceniem czasu obróbki o ponad 80% w przypadku uzębień zewnętrznych w porównaniu z klasycznym frezowaniem obwiedniowym.

W przypadku uzębień wewnętrznych wydajność jest około 10-krotnie wyższa niż w przypadku standardowego dłutowania.

W naszej ofercie znajdą Państwo narzędzia do modułu 8:

  • do obróbki zgrubnej płytkowe ze standardowymi płytkami wg norm ISO
  • do obróbki wykańczającej pokrywane dłutaki ze stali proszkowej z odpowiednim profilem
  • lub od razu jedno narzędzie mające cechy dwóch powyższych wykonane z pokrywanego, pełnego węglika spiekanego z odpowiednim profilem

Zapewniamy pełne wsparcie techniczne oraz niezbędny system szkoleń teoretycznych oraz praktycznych z technologii oraz obróbki.