logoweb


Firma Supfina specjalizuje się w rozwiązaniach do precyzyjnego dogładzania powierzchni, gdzie wymagane jest uzyskanie najwyższej jakości powierzchni i geometrii obrabianego detalu wykonywane za pomocą takich narzędzi jak taśmy diamentowe czy osełki.

Proces Superfinish polega na jednostajnym ruchu oscylacyjnym z jednoczesnym i stałym naciskiem na powierzchnię obrabianego detalu.

Możliwość osiągnięcia chropowatości powierzchni Ra0,03μm lub po dodatkowym polerowaniu nawet Ra0,01μm.

Dogładzanie wykonywane jest za pomocą takich narzędzi jak taśmy czy osełki z takich materiałów jak: węglik krzemu, korund, karborund, borazon (CBN), czy diament.


Maszyny Superfinish

W swojej ofercie posiadamy specjalne maszyny do obróbki procesu Superfinish dedykowane pod detal klienta, również z pełną automatyzacją procesu jak i prostsze z załadunkiem manualnym:

  • maszyny Superfinish dla detali z przemysłu motoryzacyjnego
  • maszyny Superfinish dla detali z przemysłu łożyskowego
  • maszyny Superfinish dla detali o płaskiej powierzchni różnego zastosowania
  • maszyny Superfinish dla detali o sferycznym i cylindrycznym kształcie

Przystawki Superfinish

To specjalistyczne urządzenia do procesu Superfinish, które mogą być zamontowane na konwencjonalnych szlifierkach czy też tokarkach obsługiwanych w trybie ręcznym.
Przystawki Superfinish mogą pracować w zależności od typu z taśmą diamentową lub też osełką

zdjecie-1
zdjecie-2

Szlifierki w technologii SpeedFinish®

Oferujemy również maszyny w technologii SpeedFinish® specjalnie opracowanej aby połączyć zalety obróbki szlifowania oraz Superfinish. Jest to proces precyzyjnego dogładzania powierzchni jednak bez ruchu oscylacyjnego jaki występuje w procesie Superfinish.

zdjecie-3


Szlifierki dwutarczowe DOUBLE DISC GRINDING

W swojej ofercie posiadamy również maszyny dwutarczowe do szlifowania płaskich elementów.

zdjecie-4
Oferujemy również narzędzia typu taśmy, osełki, tuleje i tarcze garnkowe oraz narzędzia polerskie i oleje chłodnicze wykorzystywane przy obróbce.
zdjecie-5