Kammerer – producent śrub pociągowych

Firma Kammerer od ponad 75 lat zajmuje się produkcją śrub pociągowych. W 2013 roku miała swoje 75-lecie. W swojej ofercie mają zarówno śruby trapezowe, jak i kulowe. Wysoka wiedza technologiczna poparta latami doświadczeń oraz bogaty park maszynowy umożliwiają wykonywanie śrub w szerokim wachlarzu wymiarowym oraz materiałowym.

Niemiecka precyzja połączona z solidnością wykonania i terminowością usług gwarantuje najwyższą możliwą jakość oraz zadowolenie klientów w wielu krajach Europy.

Jesteśmy niezależnym przedstawicielem firmy Kammerer na Polskę. Śruby pociągowe są wykonywane w szerokim wachlarzu wymiarowym. Średnice gwintów oraz wałków są dostępne w średnicach od ⌀8 do ⌀160mm. Długości dochodzą do 6 metrów, a w specjalnych wypadkach nawet do 14 metrów. Śruby są wykonywane w klasach dokładności IT1, IT3, IT5, IT7, IT10.

Punktem wyjścia do rozpoczęcia współpracy jest wysłanie do nas rysunku technicznego

śruby lub wysyłka starej zużytej albo jeżeli jest dostępna nowej śruba śruby do odwzorowania w celu przygotowania rysunku i oferty. Pomiar śrub jest bezpłatny w celu złożenia oferty.

Szeroka rozpiętość wymiarowa zarówno części gwintowanej jak i niegwintowanej wraz z różnorodnością oferowanych nakrętek pozwala odwzorować producentowi 1:1 niemal każdą śrubę pociągową.
Nakrętki wykorzystywane:
– cylindryczne pojedyncze lub podwójne
– kołnierzowe pojedyncze lub podwójne z napięciem wstępnym
– kołnierzowe podwójne łączone kołnierzami z napięciem wstępnym
– kołnierzowe z gwintowanym kołnierzem umożliwiającym jego rozmontowanie

Istotnym aspektem jest tutaj napięcie wstępne, które eliminuje luzy osiowe oraz zapobiega zmianom osiowości podczas zużycia w trakcie cyklu życia śruby.

Napięcie wstępne jest osiągane trzema możliwymi drogami:
– napięcie na X – kulki są krawędziowo dociskane do środka dwóch połączonych nakrętek
– napięcie na O – kulki są krawędziowo dociskane do zewnętrznych części połączonych nakrętek
– napięcie poprzez umieszczenie zwiększonych wymiarowo kulek – najefektywniejsze rozwiązanie kosztowe ze względu na brak potrzeby łączenia dwóch nakrętek

Najwyższa jakość w połączeniu z rozsądną ceną tworzą idealny kompromis i substytut do zastąpienia niejednokrotnie bardzo drogich zamówień u producenta po upływie gwarancji. Zamawiając śrubę pociągową u naszego niemieckiego kontrahenta mają Państwo pewność niezawodności, pełnego odwzorowania i najwyżej jakości.